Pewność siebie - jak ją zbudować » praktyka » siła charakteru
Pewność siebie – jak ją zbudować
pewność siebie na co dzień

Pewność siebie – jak ją zbudować

Pewność siebie - jak ją zbudować

Pewność siebie – jak ją zbudować?
Jesteś pewny siebie, kiedy:

 1. wiesz, co robisz,
 2. wierzysz w siebie i
 3. ufasz sobie.

 

Nauka tańca - kursy online
Bezpłatny kurs tańca online

Budujesz pewność siebie zawsze,
kiedy się rozwijasz!

A rzeczą, która najbardziej mie rozwinęła, jest taniec.

Hahaha – taniec?

Tak… To o wiele więcej niż nauka kroków, taniec to przede wszystkim nauka relacji z drugim człowiekiem i  nasza rola w tej relacji.

 • Partner zawsze prowadzi
 • Partnerka zawsze podąża

Niby takie to proste i oczywiste, ale może warto to rozwinąć, by stać się bezkonkurencyjnym wymiataczem.

–> Bezpłatny kurs tańca na… https://tanczymy.pl

Pewność siebie
Cały Świat chce nas zgnieść, a nie nam służyć.

Pewność siebie – jak ją zbudować?

Świat nas czasem przytłacza, a dokładniej może nawet nie sam świat co ludzie. Od małego najpierw rodzice, potem nauczyciele, następnie Twój szef, a czasem nawet partner lub partnerka chcą nami rządzić. Od małego wile osób chce nam mówić, jak powinniśmy żyć, ba nawet mają pretensję, kiedy nie robimy, tego co chcą, tak jak chcą.

Użyją wszelkich metod manipulacji i kontroli.
Mój młody (4-letni) siostrzenic był w stanie w ciągu 5 minut użyć na swojej mamie aż sześciu metod manipulacji – od tak, serią, jak z karabinu, jedna po drugiej. W celu zaspokojenia jakiejś potrzeby – nie pamiętam, co to było, ale do dziś podziwiam jego lekkość i swobodę, której użył. Jakby to było coś naturalnego i normalnego.

Broń swego… Swoich poglądów i przekonań. Broń swojego portfela, ponieważ wie osób, będzie chciało Cię tylko i wyłącznie wykorzystać do swoich celów. Nie bój się – to słowo klucz.

Pewność siebie w przysłowiach...

Pewność siebie - jak ją zbudować

Mistrz zapytał swoich uczniów…
Co byście zrobili jeśli ktoś by was napadł?

 1.  Pierwszy powiedział – broniłbym się. Umiem się bić, a przecież trzeba walczyć i bronić swego. 
 2. Drugi powiedział… Uciekłbym. Umiem się bić, ale nie chcę nikogo skrzywdzić. Co jeśli za mocno bym uderzył.
 3. Mistrz zapytał trzeciego… A Ty co byś zrobił?
  Nie wiem mistrzu. Nigdy nie zostałem napadnięty, więc nie wiem, jak bym się zachował. Nie wiem, z kim miałbym walczyć, nie wiem, gdzie mógłbym się wycofać w razie czego, ani najważniejszego…
  Dlaczego… O co miałbym walczyć i czy warto ryzykować…

Tyle wiemy o sobie, na ile życie nas sprawdziło. Reszta jest czystą teorią i gdybaniem. A Pewność siebie i jak ją zbudować sprowadza się do stawianie się w różnych sytuacjach i ciągłego poznawania świata.

Pewność siebie - jak ją zbudować i szkolne błędy...

Życie w szkole, a w prawdziwym świecie różni się diametralnie.

 • W szkole za ciężką pracę albo za zdolności czeka Cię nagroda w postaci w postaci dobrych ocen. Wystarczy, że będziesz się starć, a nauczyciele mają obowiązek ocenić Cię za Twe starania.
  Podobnie nasi koledzy, czy koleżanki. W jakimś stopniu jesteśmy skazani na siebie – przecież chodzimy do tej samej szkoły, czy klasy. Czujemy przynależność do grupy.
 • W prawdziwym życie panuje wolność.  Twój pracodawca, nie ma obowiązku być zachwyconym, jeśli nawet się starasz i wypełniasz obowiązki. To twoja praca i masz ją wykonywać albo wylecisz – tu nie ma skrupułów. 
  A znajomi i przyjaciele – mósisz o nich dbać, bo będziesz sam. Nie mają obowiązku Ciebie wspierać. Kiedy to robią, doceń ich.
Rozwój osobisty i motywacja do działania

Jak wyglądają nasze szanse na sukces?

Bez owijania w bawełnę. Mamy 3% szansy na sukces. Tak, tak, na 97% każdy z nas poniesie porażkę. Powiem więcej. Każdy z nas ciągle ponosi porażki. 
Jak na to spojrzeć w pen sposób to życie nie jest pasmem niekończących się sukcesów, ale właśnie ciągłych porażek. I to jest m-o-c-n-e. Zapytaj Michaela Jaksona – najsławniejszego koszykarza wszechczasów, to powie Ci, że jego życie to pasmo porażek. Będzie Ci wymieniał rzuty, które spudłował i mecze, które przegrał, a na koniec powie… I dlatego odniosłem sukces, ponieważ się nie poddałem.

Pewność siebie - jak ją zbudować?
Najlepsza metoda...

Będziesz się śmiać, ale to działa
– nauka tańca.

Nawet sobie nie wyobrażasz jak dużo wspólnego ma nauka tańca i rozwój osobisty, naturalne budowanie pewności siebie. Jednym słowem: w tańcu, jak i w życiu potrzebujesz nauczyć się kroków. Potrzebujesz wiedzieć co robić, jakie są Twoje role i zadania do spełnienia, ponieważ kiedy nauczysz się kroków…

Pewność siebie – jak ją zbudować?
Zaczynasz wiedzieć co robić i o to tutaj chodzi, żeby wiedzieć, co robić. Nie o pokonywanie strachu i lęków. Budowanie super mocarnej siły, ale o wewnętrzne przekonanie, że wiesz, co robisz i jesteś tego pewien. Jesteś pewien, co robisz i jesteś tego pewny na 120%. 

Pewność siebie, a niezależność
Bezpłatne lekcje tańca

Ciekawa zależność – ćwicząc samemu, budujesz swoją niezależność.

Niezależność od instruktora tańca i partnera czy partnerki. Jesteś tylko Ty i zadanie do zrobienia, kroki do przetańczenia. Tylko Ty i cel. Realizuj swoje cele jeden po drugim, a naturalnie zbudujesz swoją pewność siebie.

Nauczysz się kroków oraz zbudujesz pewność siebie na parkiecie – do wykorzystania na imprezach i weselach, albo balach. Ile ich jeszcze przed Tobą, więc warto się rozwinąć 👉 https://tanczymy.pl

Dwie szkoły budowania pewności siebie

pewność siebie rozwój osobisty

Pewność siebie – jak ją zbudować
– praca nad słabościami…

Znasz siebie, więc pomyśl, w jakich sytuacjach czujesz się niepewnie. Zastanów się, czego się obawiasz i jak bardzo, bo lęki nie zawsze są takie same. Kluczem jest tutaj poznanie siebie i praca nad sobą. W celu zapanowania nad strachem oraz panowania nad sobą. Istnieje wiele kursów, które będą kazać Ci stawać codziennie przez 90 dni w różnych stresujących sytuacjach. Ich celem jest przyzwyczajenie Ciebie do lęku i obaw.  “Każdego dnia rób jedną rzecz, której się boisz.”

Czy to działa? Na pewno działa na strach, ale pewność siebie i poznanie siebie to coś więcej niż tylko brak lęków i obaw. Zresztą strach też jest potrzebny. Natura jest mądrzejsza, niż nam się wydaje i z reguły nie daje nam nic, czego byśmy nie mogli jakoś użyć. A kursy i seminaria w stylu uczenia się pozbywania strachu… 
Teraz to boję się pozbyć samego strachu, bo zobacz… 

 1. W celu przyzwyczajania się, do minimum strachu, mentorzy będą kazali Ci robić coraz to ekstremalne rzeczy, aż co… Będziesz skakać z samolotu bez spadochronu… No raczej nie, będziesz coraz bardziej ryzykować, aby tylko pokonywać strach.
 2. Lęk dobry jest, bo zobacz… Lęk przed głęboką wodą sprawi, że się nie utopię i mam z czym walczyć. Mogę się rozwijać i nauczyć pływać, żeby pokonać strach. Mogę się przygotować do walki z lękiem i wiedzieć, co robić.

Zdziwisz się, jak rozwijają się najlepsi.

Pewność siebie – jak ją zbudować
– praca nad mocnymi stronami.

Osoby, które odnoszą największe sukcesy w różnych dziedzinach. Wcale nie zajmują się swoimi słabościami, ale pracują ciągle nad mocnymi stronami.

Przykład: Pan Belka (ekonomista, były prezes NBP) otwarcie mówi, że już od lat nie zrobił zakupów w sklepie. Człowiek robi milionowe transakcje i zwyczajnie nie ma czasu kupować bułek w sklepie. 

pewność siebie na co dzień

Dlaczego wielu bogatych przedsiębiorców zatrudnia sobie szoferów… nie dlatego, że nie potrafią jeździć, ale dlatego, żeby nie tracić czasu na jazdę i prowadzenie auta, ponieważ w tym czasie, z tylnego siedzenia samochodu mogą pracować. Mogą robić to, w czym są naprawdę dobrzy i co sprawia im przyjemność – praca. Tak praca, którą się lubi, daje przyjemność, ponieważ rozwija człowieka. 

Pewność siebie - jak ją zbudować
Największy BŁĄD !!!

Pewność siebie – jak ją zbudować?
Szukasz informacji i osób, które Ci pomogą – pobrze, bardzo dobrze, ale dlaczego nam ufasz? Czy to mnie, czy jakiemuś innemu ekspertowi. 

Nie ufasz tak do końca sobie, a chcesz zaufać innej, obcej osobie i powierzyć jej swoje, może nie życie, ale na pewno przyszłość?

 • Co ja wiem o Tobie – nic.
 • Co inni o Tobie wiedzą – nic.
 • Nawet rodzice, znajomi albo ukochana – Czy znają Cię na wylot – nie.

Zanim zaczniesz komukolwiek ufać, to najpierw zaufaj sobie.

To Twoje życie i weź za nie odpowiedzialność.
Weź odpowiedzialność za swój rozwój i za Swoją pewność siebie.

Jak zbudować pewność siebie
i zacząć sobie ufać.

Po pierwsze musisz zacząć sobie ufać i teraz powiesz: “ale przecież ja już sobie ufam.”

Pewnie znalazłeś się w takiej sytuacji, w liceum albo nawet wyżej, na studiach. Kiedy jakiś nauczyciel zadał Ci pytanie: “Ile jest 2+2?” – pytanie jak pytanie. W podstawówce odpowiedź jest prosta, ale wyżej, zaczynasz się zastanawiać i przestajesz sobie ufać. Czego on ode mnie che i dlaczego pyta – myślisz. 

Przestajesz sobie ufać i boisz się jego autorytetu. W Twojej głowie powstaje cała masa pytań i wątpliwości:

 • Sprawdza mnie?
 • Chce mnie ośmieszyć?
 • Dlaczego pyta o coś tak oczywistego?

“Cokolwiek teraz powiem, to wyjdę na głupka!” – Właśnie straciłeś zaufanie do siebie, ba jakiś autorytet Ci je zabrał i rzucił Ci nim w twarz. 

Jak mógłbyś postąpić i wyjść z twarzą? 
– Profesor ekonomi: Ile jest 2+2?
– Ty: 4.
– Profesor: nie w ekonomii 2+2 daje 5, ponieważ… i tu zaczyna swój wywód.
– Ty: ale w matematyce lewa strona musi równać się prawej…

Rozumiesz teraz… Obaj możecie mieć rację i jego autorytet nic tutaj nie znaczy, jeśli jesteś pewny swego, pewny siebie. Jeśli nie zwątpisz w siebie, to wygrasz i autorytety pójdą na bok.

Pewność siebie - jak ją zbudować?
Daj sobie prawo do omyłek.

Pewność siebie – jak ją zbudować?

Nikt nie jest alfą i omegą, chociaż znam parę osób, które za takich się uważają. Co najciekawsze te osoby popełniają najwięcej błędów i – co gorsza – nie potrafią się do żadnego z nich przyznać.

Nie bój się postawić i skonfrontować z innymi.
Twoja wiedza to Twoja największa broń i jeszcze zaufanie do sobie.

Dodaj komentarz

Close Menu