Nauka tańca w domu

Nauka tańca w domu. 

Nauka tańca w domu - czy jest to możliwe?

Nauka tańca w domu jest jak najbardziej możliwa. Powiem więcej: robię to.

Nie uwierzysz, ale taka forma nauki trwa ona od… od zawsze. 
To szkoły tańca są młodziutką formą przekazywania wiedzy. A wcześniej ludzie uczyli się w domach, w gospodach i gdzie tylko się dało. 
Na samym początku w czasach prehistorycznych ojciec uczył syna właściwych ruchów, a matka córkę. Możesz się z tego śmiać. 😉 kiedy to było, ale patrząc na dzisiejsze tańce i sposoby poruszania się tancerzy. Powiem Ci, że mimo iż te ruchy dążą do doskonałości to swoje początki i podstawy mają właśnie w „prymitywnych” plemionach.

Wiesz co jeszcze jest niemożliwe? 😉
Nauczyć się gotować z książki… Przecież gotowanie to także sztuka, ale oczywistym jest (mam nadzieję) dla ciebie, że do gotowania używa się książek kucharskich. 
Z tańcem jest podobnie wystarczy przepis, a składniki: ręce, nogi, głowa na karku – to już masz. 

Już to robiłeś - uczyłeś się tańczyć w domu...

Nie pamiętasz tego, ale uczyłeś się już tańczyć w domu, tylko że w tedy nazywało się to nauką chodzenia. 
Jaja sobie robię. 😉 ale…
Taniec jest ni mniej ni więcej jak tylko specyficznym sposobem poruszania się. Chodzeniem w trochę inny sposób, ale ciągle jest to chodzenie: do rytmu, z obrotami, chodzenie w te i wewte, ale ciągle chodzenie.

nauka tańca w domu

Gdzie robiłeś swoje pierwsze kroki? No w domu albo w mieszkaniu swoich rodziców, pod ich czujnym okiem. Podnosili cię kiedy upadałeś na twarz, przepraszam na dupkę (nie mogłem się powstrzymać od tej dygresji) i dodawali otuchy, odwagi.
Kiedy upadłeś pierwszy raz nie powiedzieli: „dobra nie nadajesz się do tego. Ty to lepiej już tylko raczkuj” Nie podnosili i mówili „avanti – do przodu, odwagi mały.”

Jeśli chcesz spróbować nauczyć się tańczyć wystarczy, że wejdziesz na stronę:
https://tanczymy.pl i zostawisz maila. 

Nauka tańca w domu - nie mam miejsca na to.

A ja Ci mówię: „i bardzo dobrze”
Nie bardzo dobrze, że nie masz miejsca, ale dobrze, że masz mało miejsca i możesz odwzorować trudne warunki jakie panują w klubie – serio. W klubach jest bardzo ciasno na taniec. i twoje trudne warunki to …  Czy to aby nie jest wymówka? Może wystarczy coś przestawić i już. Spróbuj. 
Zapraszam na mój kanał na YT:
https://www.youtube.com/channel/UCMSWtl2XBvcSHsAGhFMBvxg

Nowoczesna forma nauki tańca - nauka tańca przez internet.

Nauka tańca przez internet to nowość, a w każdym bądź razie alternatywa dla tradycyjnej szkoły tańca. Widzisz ze szkołami to jest tak:

  • to trzeba dojeżdżać,
  • zaplanować czas na zajęcia
  • dostosować się do grupy
  • cena, bo utrzymuję: nauczyciela, salę i całą szkołę

I najgorsze jak dla mnie – bardzo często grupy się rozpadają. 🙁
Jak coś robię to do końca, a teraz wyobraź sobie… Zaczynasz zajęcia, a po miesiącu rozpada ci się grupa i co? Rozpoczynać wszystko od nowa? I jeszcze raz i jeszcze, bo… jest wiele powodów, ale to ty zostajesz na lodzie.

Nauka tańca w domu - kurs tańca online.

W domu masz wygodę i swobodę do nauki tańca (nawet jeśli brakuje ci miejsca), a jeśli wybierzesz kurs online nasz też pewność, że skończysz to co zacząłeś. I gwarancję… Coś czego nie daje żadna szkoła.

Sam często korzystam z takiej formy nauki. Powód?
Czas. dzięki nauce tańca przez internet jestem zawsze na bieżąco i jako pierwszy uczę się najnowszych figur. Taniec szybko się rozwija i jeśli miałbym jeździć od jednego instruktora do drugiego, żeby nauczyć jednej, ale wspaniałej figury… Od czego jest internet.

To jak? Tańczymy… 😉

Pozdrawiam
Arkadiusz Drogosz

1 komentarz do wpisu “Nauka tańca w domu”

Dodaj komentarz