Jak Tańczyć na Weselu » Nauka tańca - kursy online

Jak Tańczyć na Weselu

Jak Tańczyć na Weselu

Jak Tańczyć na Weselu? Po pierwsze… Najbardziej prostym tańcem na Weselu jest najzwyklejsze disco, które jest znane również pod nazwą disco samba albo taniec użytkowy. Tańczymy to w parze, trzymając się za ręce i najważniejsze na weselu to… dobrze się bawimy. 😉
Tutaj nie żartuję, najważniejszy będzie uśmiech, radość i spontaniczne wygłupy, ale ze swej strony dodam, że nie ma co przesadzać z szaleństwami. Jesteśmy w strojach wieczorowych, a to zobowiązuję do zachowania, choć odrobiny powagi i „smaku”. 😁

Jeśli potrzebujesz paru bezpłatnych lekcji tańca to…

🔻💃🕺🔻💃🕺🔻💃🕺🔻💃🕺🔻💃🕺🔻💃🕺🔻💃🕺🔻
kliknij tutaj 👉  https://tanczymy.pl  

Szybko nauczę Cię paru prostych kroków do tańca na weselu i imprezie.

Na samym końcu piszę o pewnej zabójczej technice jak tańczyć na weselu, którą rzadko kto stosuje, a która po prostu wymiata. Lecz po kolei. Przeczytaj całość i skomentuj. 😉

Jak się wyluzować - Jak Tańczyć na Weselu

jak tańczyć na weselu
Kurs tańca - To takie proste

Żeby dobrze bawić się na weselu bardzo ważną rzeczą jest nastawienie, ale jak je dobrze zbudować? Jak Tańczyć na Weselu?
Ja zaczynam już od rana – serio. Co Ci szkodzi pozytywnie się nakręcać przez cały dzień aż do miłej zabawy i 💃🕺 tańca? Używam techniki z filmu „Asterix”, a dokładnie sceny z rzymskim żołnierzem, który cieszy się, że idzie do cyrku. 

Z takim nastawieniem wszystko jest łatwiejsze, ponieważ już od rana mam już humor do zabawy. Automatycznie mam ochotę szaleć, śmiać się i tańczyć. Nie ważne czy jestem ze swoją partnerką, czy mam poprosić ciocię do tańca. Po prostu to robię, bo mam na to ogromną ochotę. Ochotę, którą budowałem już od rana. 

Nie jestem zwolennikiem mówienia, co masz robić, ani nie będę Cię nawet namawiał do tego. 😉 Powiem Ci, spróbuj, a sam się przekonasz, taniec na weselu będzie o wiele łatwiejszy. 
Powiem więcej, stosuję tą technikę kiedy tylko mogę i na co dzień mam lepszy humor. Jak Tańczyć na Weselu? Stosuję ją przed każdą imprezą i tam też taniec i podchodzenie do obcych ludzi jest proste, bo jestem otwarty na zabawę i wierzę, że i Ty tak możesz.

Obowiązki gości weselnych - Jak Tańczyć na Weselu

Wypada zatańczyć z parą młodą (panną młodą albo panem młodym) i podziękować im za zaproszenie.  To zawsze będzie w miłym guście i dobrze widziane. 

Nawet jeśli jest to bardzo bliska rodzin albo przyjaciele i wydaje Ci się, że Ciebie to oni powinni zaprosić na swój ślub – podziękuj im za to, że o Tobie pamiętali i zatańcz z nimi chociaż jedną piosenkę. To dla nich ważne i miłe jednocześnie, że jesteś.

jak tańczyć na weselu
Zatańcz z nami

Jak rozpocząć prosty taniec na weselu

Taniec na weselu będzie prosty jeśli nie będziesz z nim zwlekać i odkładać go na „następną piosenkę”.
Jak Tańczyć na Weselu?
Nie czekaj, tylko idź na parkiet i jeśli nie masz partnera, czy partnerki poproś pierwszą wolną osobę do tańca. 👉Warto to zrobić, ponieważ od początku przyjęcia weselnego inni ludzie też są nastawieni na dobrą zabawę i nikt nie odmówi Ci z powodu zmęczenia. To i nastawienie na zabawę w prosty sposób rozwiąże Twój problem jak tańczyć na weselu i pomoże Ci się szybko rozluźnić.  

Poproś ciocię lub wujka, znajomą osobę albo taką Ci nie znaną, ale nie zwlekaj… Takie nastawienie, na taniec i zabawę pomoże Ci na weselu i  spowoduje: 

  • że wszyscy w okół zobaczą, jaką jesteś radosną osobą i przez cały wieczór będą się chcieli z Tobą bawić, ponieważ już na samym początku zrobiłeś dobre pierwsze wrażenie. To siedzi potem w ludziach: „Jak Cię widzą, tak Cię piszą.” Wszyscy sobie pomyślą, że wiesz jak tańczyć i bawić się na weselu.
  • podtrzymasz to radosne nastawienie, o którym pisałem wcześniej i utwierdzisz się tylko w przekonaniu, że jesteś stworzony do zabawy! Sam sobie udowodnisz ile jesteś wart i inni to zobaczą. 
jak tańczyć na weselu
To nasz wieczór

Co tańczymy na weselu

Oprócz pierwszego tańca najczęściej tańczymy do muzyki weselnej, granej przez zespół albo DJ’a. 
Do czego tańczyć na weselu, do jakiej muzyki:

  1. Disco Polo – uwielbiane przez większość gości
  2. Nasz stary, dobry, Polski Rock albo Rock’n’Roll
  3. Czasem może się trafić jakiś Walc Wiedeński
  4. Są pary młode, które przepraszam za wyrażenie, ale dosłownie „gdzieś mają gości” i puszczają swoją wyrafinowaną muzykę.

Jeśli Ty się słabo bawisz przy danej muzyce, to rozejrzyj się w koło, jak bawią się inni. Jeśli większość gości ma tak samo i impreza słabo się rozkręca… Wykaż się inicjatywą na weselu i porozmawiaj z parą młodą. Niech zmienią gatunek muzyczny na taki do tańca.  Wierz mi… Bardzo zyskasz w swoich oczach jeśli to Ty to zrobisz i wyjdziesz z inicjatywą.
Jak Tańczyć na Weselu?
Twoja pewność siebie dosłownie wystrzeli w kosmos na weselu w tym momencie.

Jeśli tylko Tobie nie odpowiada zaproponowany przez młodych gatunek muzyczny. W tedy no cóż. Trzeba zagryźć zęby i… „Wszedłeś między wrony, krakaj jak i one.” Pamiętaj, że na weselu i w tańcu najważniejsza jest dobra zabawa. Jeśli to zapamiętasz i będziesz działać to taniec zawsze będzie prosty, czy to na weselu, czy też innej imprezie.

Disco Polo - czyli Co Tańczyć na Weselu

Disco polo to tak dokładnie ten sam taniec co disco samba lub taniec użytkowy. Króluje jako prosty taniec na weselu i nie warto od tego uciekać. Po prostu ludzie się przy tym dobrze bawią i nogi same chodzą do prostego tańca.

Jak prosto tańczyć na weselu, żeby wyglądało to dobrze i nie męczyło za bardzo. W końcu wesele to cała no do przetańczenia i nie można odpaść już przy trzecim kawałku. 😉

Nauka tańca - kursy online
kursy i nauka tańca

W jaki sposób prosto rozpocząć taniec disco na weselu? Chwyć, piszę tu chwyć, a to powinien być delikatny 😉 dotyk partnera. Widzisz my partnerzy tak jak w życiu proponujemy coś dziewczynom, a one albo się godzą albo nie. Tak w samo tańcu…

Wyciągamy rękę w stronę partnerki i zapraszamy ją do tańca. Podajemy jej drugą dłoń i to wszystko (wychodzimy z inicjatywą), a dalej to jest już w ich interesie, 😉 żeby się nas trzymać w tańcu na weselu. 

Zaczynamy od zera to jak tańczyć na weselu

Zaczynamy od ustawienia się na właściwej nodze… Jak to zrobić? Bujamy się i balansujemy z jednej nogi na drugą. Robimy to delikatnie i powoli, żeby nasza partnerka nas wyczuła i nam zaufała… Kiedy obciążysz lewą nogę zatrzymaj się na moment i zatrzymaj na chwilę partnerkę. Zbuduj napięcie między wami. Prawa noga jest wolna (bez ciężaru ciała) i to z niej zaczynamy jako partnerzy prosty taniec na weselu… 💃🕺

Jak Tańczyć na Weselu?
Na raz przyciągamy partnerkę do siebie i jednocześnie sami do niej podchodzimy. Przy uderzeniu na dwa stukamy podeszwą o podłogę, ale bez ciężaru ciała i potem od nowa. Na raz odchodzimy z wolnej nogi do tyłu, jednocześnie delikatnie odpychając partnerkę i powtarzamy sekwencję… Po kilku powtórzeniach, kiedy poczujesz swobodę dołóż rotację, czyli obracacie się wspólnie w okół własnej osi.

Tej sekwencję można również robić używając kroków w bok lub na boki jak ktoś woli, żeby nasz taniec nie był nudny i monotonny, ale żeby prosto się nam tańczyło na weselu.

Rock'n'Rolla - Tańczymy go na Weselu

Oprócz rock’n’rolla jest coś bardziej prostego co można zatańczyć na weselu. Chodzi mi o taniec pod nazwą swing albo taniec 2 na 1. Z resztą to nie jest tylko sam taniec swing, ale jest cała rodzina tańców swingowych, do której właśnie należy rock’n’roll.

Taniec disco fox również należy do tej rodziny i powiem, że to dość prosty taniec na wesele.

Jak Tańczyć na Weselu?
Zabawna sprawa z tymi tańcami swingowymi na wesele, ponieważ jeśli znasz jeden z tych tańców, to tak jakbyś znał wszystkie. Różnią się one jedynie krokiem podstawowym, a reszta… Czyli wszystkie figury. Można ich używać wymiennie do każdego tańca i będą pasować. 💃🕺
Najbardziej prosty jest oczywiście swing, nieco trudniejszy jest rock’n’roll i jive (taniec sportowy), są jeszcze boogi woogi oraz disco fox właśnie. 

Zabójcza technika na prosty taniec - Jak Tańczyć na Weselu

jak tańczyć na weselu

Uśmiechaj się w tańcu i patrz w oczy drugiej osoby, a w prosty sposób zbudujesz napięcie na weselu i każdej innej imprezie.

Nikt tak nie robi… Ludzie patrzą po bokach i unikają spojrzeń na siebie. Ty bądź inną osobą, odważną osobą i pewną siebie. 

Spójrz partnerowi/partnerce w oczy i uśmiechnij się. Tylko tyle i aż tyle. 💃🕺😉

Jak tańczyć na weselu - Kiedy spotkasz nieśmiałych znajomych

Nie rób jednej rzeczy – nie wyciągaj ich na siłę do tańca ani na weselu, ani na imprezie. To oni sami muszą się przełamać i zacząć tańczyć, ponieważ inaczej nigdy się tego nie nauczą. Pomóż im nabrać odwagi do prostego tańca na weselu. Pomóż znajomym zdobyć trochę więcej wiedzy i wiary w siebie, a może się ogarną i zmienią.
Napiszę wprost…

Jak Tańczyć na Weselu?
Udostępnij ten artykuł znajomym o tym  jak tańczyć na weselu, a może się ogarną i nabiorą pewności siebie i odwagi. Może naucz się tańczyć i niedługo Ty będziesz się bawić na ich weselu. 😉
👇 Skopiuj i wklej ten link na swoją ścianę FB, ponieważ Ty ich zaciekawisz i Tobie zaufają
https://tanczymy.pl/prosty-taniec-na-weselu/

Niech zobaczą go „nieśmiałki” i przeczytają, a może nabiorą chęci do działania i odwagi. Może dzięki Tobie łatwiej im będzie wyjść do klubu lub na wesele. Dowiedzą się jak tańczyć na weselu i przełamać swoją nieśmiałość. I łatwiej im będzie odnaleźć się w towarzystwie i zatańczą.

Podsumowując to Jak Tańczyć na Weselu

👏👏👏 Brawo dla Ciebie za dotarcie aż na sam dół strony i artykułu – jak tańczyć na weselu.
To znaczy, że masz charakter i chcesz się rozwijać. jeszcze raz brawo, ponieważ nie każdego na to stać. 👏👏👏 
Większość ludzi będzie siedzieć na kanapie i patrzeć jak ich życie przelatuje obok nich, może czasem tylko wezmą książkę do ręki, albo włączą film lub grę, ale to nie jest prawdziwe życie… 

Na stronie 👉 tanczymy.pl Przygotowałem dla Ciebie kilka bezpłatnych lekcji tańca…  Coś więcej i konkretniej niż tylko to jak tańczyć na weselu. Wystarczy, że klikniesz i pobierzesz… https://tanczymy.pl  

Zapraszam również na mój kanał na kanale YouTube – tanczymy_pl  

Pozdrawiam 
Arkadiusz Drogosz

najlepszy instruktor tańca Arkadiusz Drogosz
Jak tańczyć na weselu w parze

Dodaj komentarz