Jak rozwinąć podstawowy krok do tańca » Nauka tańca - kursy online
Jak rozwinąć podstawowy krok do tańca
podstawowy krok do tanca

Jak rozwinąć podstawowy krok do tańca

Jak rozwinąć podstawowy krok do tańca

Jak rozwinąć podstawowy krok do tańca, by tańczyło Ci się swobodnie i naturalnie…
Cała tajemnica tkwi w dwóch składnikach:

 • wyluzowaniu i swobodzie
 • kontroli nad ciałem.

💃🔻🕺🔻💃🔻🕺🔥🔥🔥💃🕺
Jeśli potrzebujesz paru bezpłatnych lekcji tańca, zapraszam na stronę:
👉  tanczymy.pl

Jak to połączyć? Jak rozwinąć podstawowy krok do tańca?
O to, to właśnie jest sztuka, żeby się starać to połączyć i nie pozwolić, żeby żadna z tych cech nie przejęła nad tańcem kontroli (przynajmniej na dłuższą metę). Podstawowy krok do tańca, to z niego wszystko wychodzi i się zaczyna. Wiele osób ignoruje tę prawdę i myśli sobie: „Przecież znam już krok podstawowy”. Przestają go ćwiczyć, rozwijają się, poznają nowe figury i w końcu okazuje się, że czegoś im brakuje, że nie wszystko wychodzi, albo nie wygląda tak jakby tego chcieli.

W tym momencie następuje chwila prawdy… I albo wracają do podstaw, albo się załamują, że niby nie mają talentu i rezygnują z kursu, tj. dalszej nauki tańca.

Początek nauki tańca - czuli - jak rozwinąć podstawowy krok do tańca

Podstawą w tańcu jest rytm i balans (zależnie od rodzaju tańca). Nie da się od tego uciec, więc trzeba to wykorzystać i przekuć na swoją korzyść. Jak? Najprościej rzecz ujmując – baw się tym co masz i co umiesz. Na bierzesz w ten sposób swobody, a ćwicząc podniesiesz swoją pewność siebie, ponieważ powtarzasz i utrwalasz to co już umiesz.

Nauka prostego kroku do tańca: balans ciałem i popping

Jak rozwinąć podstawowy krok do tańca

Wystarczy uginać nogi w rytm muzyki, a jeśli uważasz, że to zbyt proste – rozwińmy to 😉… 
          Stań nieco szerzej na nogach niż naturalnie. Szerzej, ale tylko o szerokość stopy, by cały czas być w równowadze, a jednocześnie czuć się komfortowo. Podstawą jest balans i uginanie nóg, ale żeby to rozwinąć:

 1. Przechodź z jednej nogi na drugą, ciężarem ciała – cały czas uginając kolana do rytmu muzyki.
 2. Kiedy jesteś ciężarem na lewej nodze ugnij kolana dwa razy, przejdź na prawą nogę ciężarem ciała i zrób to samo… i jeszcze raz, i jeszcze.
  a) Użyj energii: uginaj kolana… do rytmu mocno, słabo, na raz mocno, na dwa słabo (słabiej). Niech będzie to widać, że bawisz się energią.

Dobra zabawa w tańcu - Jak rozwinąć podstawowy krok do tańca

Ja tu gadu, gadu o krokach podstawowych w tańcu, o balansie, ale podstawą jest dobra zabawa i uśmiech na twarzy – pamiętaj o tym, a rozwiniesz podstawowy krok do tańca.
      Czemu o tym piszę? Ponieważ nawet sobie nie wyobrażasz jak mało osób, to robi, czyli jak mało osób uśmiecha się do siebie w tańcu. Nawet doświadczeni tancerze, zaawansowani tancerze, tacy, którzy są na poziomie master, zapominają o uśmiechu. Tańczą, znają całe mnóstwo figur, przejść, obrotów, a zapominają, że tańczą z partnerką. Zupełnie po nich nie widać, że mają z tego frajdę.

Taniec jest jak krótka historia, którą trzeba przeżyć, więc masz dwa wyjścia:

 1. Będziesz tańczyć technicznie i podejdziesz do tego jak do zadania np. na egzaminie albo w pracy… zdać/zrobić, odejść, zapomnieć.
 2. „Złapiesz” partnerkę za rękę (👉 tylko delikatnie), zaprowadzisz na parkiet, żeby się razem pobawić i będziecie wspólnie spędzać chwile na zabawie, aż do końca piosenki.

Serio nikt tego nie robi. Faceci uciekają gdzieś wzrokiem od partnerek i ciężko powiedzieć, czy dana para ze sobą tańczy. Jeśli nie trzymaliby się za ręce to można by powiedzieć, że mijają się w tłumie. 

Jak rozwinąć podstawowy krok do tańca

Jak rozwijać podstawowy krok do tańca w nieskończoność

Pewnie sobie pomyślisz teraz, że Ci bujam, że piszę jakieś głupoty, jak można rozwijać podstawowy krok do tańca w nieskończoność.  👇👣👣👣

Zacznijmy od uwolnienia lewej nogi, stań więc na prawej, a lewą zostaw bez ciężaru ciała. 😉 Kiedy stoisz teraz na prawej nodze (lewa wolna). Masz aż trzy możliwości robienia kroku:

 • do przodu
 • do tyłu
 • w bok ( najbardziej popularny kroczek)

Zrób to… Zrób ten jeden krok i przenieś ciężar ciała na lewą nogę… Teraz prawa noga jest wolna.
Kiedy stoisz teraz na lewej nodze to znów masz trzy możliwości zrobienia kroku, i tak dalej, i tak dalej…

Jak rozwinąć podstawowy krok do tańca - ćwicz, baw się, działaj...

Jak rozwinąć podstawowy krok do tańca

Pozostaje tylko poćwiczyć kroki podstawowe i to jest najważniejszy element treningu. Bez ćwiczeń nie ma nic. Jak rozwinąć podstawowy krok do tańca?

To ćwiczenia sprawią, że nabierzesz swobody w tańcu. To ćwiczenie kroków sprawi, że nabierzesz pewności siebie i odwagi. Będziesz wiedzieć co robić i nie będziesz się bać.

Plan działania na parkiecie tanecznym dzięki ćwiczeniom sam się ułoży i nie będziesz myśleć co teraz robić, bo przecież masz to już przećwiczone.

 • Swoboda w tańcu => zrobiona
 • Pewność siebie w nogach => zrobiona
 • Plan na figury taneczne => ułożony
 • Przestrzeń w tańcu => zagospodarowana

Prosty sposób na fajny taniec - proste kroki

Piosenka to 3-4 minutowa historyjka, którą tancerz ma za zadanie przeżyć, a dokładniej przetańczyć. Jak rozwinąć podstawowy krok do tańca? Możesz się zabawić w aktora na małej scenie i dosłownie udawać. Co udawać, a oto jest i pytanie.

To, co czujesz, to jak czujesz muzykę albo melodię. Nie musisz znać słów i języka. Pozwól za to ponieść się wyobraźni i uczuciom właśnie. Ja wiem, że możesz nie wiedzieć, co właściwie czujesz i jak odbierać muzyka, a tym bardziej jak do tego zatańczyć jakieś kroki. I oto tutaj chodzi, w tym jest problem – w wiedzy…
Uczucia się czuje i co najwyżej ma się świadomość tego czegoś.

Nie nakładaj na siebie presji, że musisz „wiedzieć” o co chodzi w piosence i dopiero wtedy możesz do niej zatańczyć. Wręcz przeciwnie baw się niewiedzą i udawaj: np że:

 • skradasz się
 • rozciągasz po drzemce
 • a tu już jesteś panem świata (przynajmniej w taki sposób tańczysz najbardziej proste figury, ale masz to w głowie)
 • a tu jesteś tajemniczym ninją, albo don juanem

Jak rozwinąć podstawowy krok do tańca?
Dosłownie wymyśl sobie jakąś postać i udawaj, że tańczysz tak, jakby to ona tańczyła. Te kroki, które już znasz. Zrób to, a twój taniec będzie od razu bardziej bogaty i mniej nudny. Te same kroki podstawowe zatańczysz już z inną energią i werwą, i będą od razu wyglądały inaczej – te same kroki można zatańczyć z innym charakterem. I to już nie będą te same kroki…

Sposób na udaną zabawę taneczną

Nie zwlekaj!!!

Każda chwila, w której zwlekasz i odkładasz czas by zacząć tańczyć i bawić się powoduje tylko, że Twoje napięcie rośnie. Denerwujesz się i nic się nie dzieje. Siedzisz na tyłku, a inni się bawią i nic się nie dzieje. 

Chcesz się nauczyć tańczyć? Rozwinąć podstawowy krok do tańca? Zapraszam na kursy tańca:

https://kursy.tanczymy.pl

Lecz nie zwlekaj z rozpoczęciem zabawy!
Poproś do tańca pierwszą osobę, którą masz pod ręką i baw się, tańcz. To rozwali cały Twój strach i lęk.

Poproś do tańca pierwszą osobę, którą masz pod ręką, a od razu poczujesz większą pewność siebie.
(Tak – nawet jak jesteś dziewczyną – Tobie też wypada bawić się i tańczyć, a co!)

Pozdrawiam
Arkadiusz Drogosz

Ten post ma 5 komentarzy

 1. Appreciation to my father who told me about this website, this web site is in fact awesome. Shay Bern Bunting

 2. This article is truly a fastidious one it assists new the web users, who are wishing in favor of blogging. Petunia Humbert Brunk

 3. This method of tips can also be used as an exercise to practice your playing skills and strengthen your instincts.

 4. I gotta favorite this website it seems extremely helpful invaluable. Lorelle Rudy Juback

 5. I appreciate you sharing this blog. Much thanks again. Want more. Ardene Granny Prinz

Dodaj komentarz

Close Menu