Jak nauczyć się dobrze tańczyć » Nauka tańca - kursy online
Jak nauczyć się dobrze tańczyć
Jak nauczyć się dobrze tańczyć

Jak nauczyć się dobrze tańczyć

Jak nauczyć się dobrze tańczyć

Jak nauczyć się dobrze tańczyć – to jest bardziej proste niż może się wydawać 😉 wystarczy, że wejdziesz na stronę  👉 https://tanczymy.pl i pobierzesz bezpłatne lekcje…

Co jest najważniejsze w dobrym tańcu

Nie uwierzysz, ale nie chodzi tu o sam taniec czy zmysłowe ruchy. Nie chodzi o ludzi, o twoje towarzystwo ani o miejsce do zabawy.

Chodzi o Ciebie!

Dla Ciebie Ty jesteś najważniejszą osobą w tańcu i to Ty masz się dobrze bawić, a żeby to osiągnąć musisz mieć dobre nastawienie: do miejsca, ludzi i zabawy.

Nikt tego za Ciebie nie zrobi i takie nastawienie buduje się już do rana. Tak od rana.

Jeśli od rana jesteś wkurzoną osobą to co? Wieczorem magicznie się przestawisz na zabawę albo liczysz, że ktoś to zrobi. Nikt temu nie podoła. Tylko Ty. 💪

Jak nauczyć się dobrze tańczyć?
Już od rana nastawiaj się na dobrą zabawę. Nakręcaj się na humor, dobrą muzykę, fan, fajne towarzystwo.

Najważniejsze zasady w dobrym tańcu

Jak nauczyć się dobrze tańczyć?

 • Nastaw się na dobrą zabawę;
 • Brak wstydu (bez perwersji 😇), nie ograniczaj się, nie wstydź się głośno śmiać albo do kogoś zagadać
 • Możesz odmawiać, jeśli nie pasuje Ci kawałek, rodzaj tańca. Powiedz o tym partnerowi/partnerce. 
 • Nie bój się obcych. Wręcz wypada, żeby partner zatańczył ze wszystkimi Paniami przy jego stoliku.
 • Nie patrz na nogi – serio. W dobrym tańcu najważniejsza jest równowaga. O wiele ważniejsza od kroków.
 • Rozmawiaj z partnerem/partnerką. Impreza to coś więcej niż tylko taniec.
 • Jeśli czujesz się niepewnie przed imprezą poproś znajomą/znajomego o „roztańczenie”
 • skorzystaj z lekcji i kursów tańca. Polecam również te internetowe (online) – dadzą Ci bardzo dużo.
 • Taniec to radość i przyjemność, więc zupełnie się nie przej mój jeśli coś Ci nie wyjdzie

Jak szybko nauczyć się dobrze tańczyć

Do opanowania podstaw każdego tańca w zupełności wystarczy ci 20 godzin zegarowych na zajęciach, a jeśli skorzystasz z dodatkowej pomocy w postaci kolegów lub koleżanek albo nauki tańca przez internet to twoje umiejętności dosłownie wystrzelą w kosmos. 

Możesz się śmiać, ale to na prawdę działa. 

Ucząc się samemu w domu przy komputerze albo komórce łatwiej jest Ci si skupić na sobie i na nauce, na powtarzaniu kroków i figur. Jak nauczyć się dobrze tańczyć? W domu nic Cię nie rozprasza tak jak fajne dziewczyny i instruktorki na zajęciach. 😉 

Bo jaki jest Twój cel? Nauczyć się tańczyć czy tylko poobserwować jak fajnie robią to inni – profesjonaliści. Oni już się tego nauczyli, a teraz Twoja kolej, więc rusz się i skup na zadaniu i krokach.

Na zajęciach większość kursantów tylko obserwuje i powtarza. Jak nauczyć się dobrze tańczyć? W domu jesteś sam i skupiasz się na sobie. To jak z zadaniami w szkole…

Jak skutecznie nauczyć się tańczyć

Przypomnij sobie jak uczyłeś się w szkole rozwiązywać jakieś zadanie albo nawet jak uczyłeś się czytać… Jak nauczyć się dobrze tańczyć? – Tak samo. To co pokaże nauczyciel to jedno, a to co samemu zrobisz to zupełnie coś innego. 

Kiedy nauczyłeś się czytać? Czy w tedy gdy ktoś pokazał Ci literki i powiedział jak się nazywają – nie.

Nauczyłeś się czytać, ale tak ładnie bez „dukania” dopiero w momencie, w którym samemu wziąłeś książkę do ręki i zacząłeś ją czytać. Samemu. może pod przymusem, ale samemu. to jest słowo klucz.

Podobnie z zadaniami z matematyki… nauczysz się je rozwiązywać dopiero kiedy samemu nad nimi przysiądziesz i się zastanowisz. Samo przepisywanie  z tablicy nic, ale to nic nie da.

Z tańcem jest tak samo, żeby nauczyć się dobrze tańczyć.  To co zrobisz samemu jest o wiele, wiele więcej warte, niż ślepe powtarzanie nowych kroków i figur. Trzeba zwyczajnie wstać i zrobić te parę ćwiczeń, następnie je powtórzyć i powtórzyć i jeszcze raz, i wejdą do głowy. 🙂

Jak nauczyć się dobrze tańczyć
Jak nauczyć się dobrze tańczyć

Jak i z kim nauczyć się dobrze tańczyć

Partner/partnerka do tańca.

Jak nauczyć się dobrze tańczyć jeśli brakuje Ci partnera/partnerki?

Zacznij solo – serio. Zdobędziesz dzięki temu swobodę i nauczysz cię koncentrować na sobie, na swoich krokach i ruchach. Druga osoba może Ci w ręcz przeszkadzać kiedy zaczynasz ćwiczyć i uczyć się. 

Druga osoba to kolejny element do opanowania, a i tak masz już sporo do nauczenia. 

Miałem ostatnio parę do nauki na pierwszy taniec. Partnerka w stu procentach chciała polegać na partnerze i nie chodziło tylko o prowadzenie, ale myślała, czułem,że chciała by żeby on sam odwalił całą robotę za nich oboje. A w tańcu w parach tak nie ma.

Partner ma swoje zadania, a partnerka swoje do zatańczenia. Każde jest na swój sposób niezależne od drugiego (ma własną energię w ciele) i dopiero to tworzy parę w tańcu. 

Jak nauczyć się dobrze tańczyć?
Zacznij od ćwiczeń solo, a potem poproś o pomoc kogoś znajomego albo nawet nieznajomego. Kto wie to może być początek świetnej zabawy dla was obojga. I tak… To taż może być sposób na ranki z rozwojem i dzieleniem wspólnej pasji.

Kto nauczy Cię dobrze tańczyć

Cechy najlepszego instruktora tańca.

Pierwsza rzecz – tu chodzi o Ciebie, a nie o to jak instruktor tańczy… Rewelacyjny tancerz nie  oznacza od razu dobrego instruktora, ponieważ tancerz jest od tańczenia, a nauczyciel od nauczenia Ciebie dobrze tańczyć. Dlatego na to zwróć uwagę.

Już po pierwszych paru słowach będziesz wiedzieć z kim masz do czynienia. ponieważ dobry instruktor zainteresuje się Tobą, Twoim doświadczeniem, zapałem i wykorzysta to w ćwiczeniach.
Może Ci się wydać, że za bardzo się Tobą interesuje. W końcu to obcy człowiek, a  od razu pyta o osobistą przeszłość i czy umiesz tańczyć – wstyd się przyznać takiemu, że nie. Lecz robi to, bo chce dostosować się do Ciebie, a nie na odwrót – Ty do niego. Tutaj, to Ty rządzisz na zajęciach, bo to Ty najlepiej wiesz czego chcesz i potrzebujesz.

 • Nauczyć się tańczyć.

 

Tancerz będzie narzucał Ci to co umie i jak został nauczony. jak dobrze tańczyć – tak jak on to sobie wymyślił. Tu nie ma miejsca dla Ciebie. To on jest tu na pierwszym miejscu i bardziej będzie mu zależeć, żeby pokazać Ci to co on potrafi niż, byś Ty się realnie czegoś nauczył.

Mit profesjonalnego instruktora.

Nie dawno czytałem artykuł jednej z gwiazd tańca z gwiazdami, w którym pisał: „Tylko profesjonalny instruktor może nauczyć Ciebie tańczyć.” Znaczy kto? – pomyślałem. Ty? Ty masz pięć szkół tańca w samej tylko Warszawie. I co komu po twoich tytułach, jeśli i tak nie masz kontaktu ze swoimi kursantami – pomyślałem. Powiesz…, że zatrudniasz tylko profesjonalistów, ale oni przecież nie mają twoich tytułów, więc kto tu tak na serio jest profesjonalistą? Jesteś właścicielem szkół, a dopiero potem instruktorem tańca.

Wyluzuj. Jest wielu świetnych instruktorów, od których nauczysz się dobrze tańczyć. Słowo profesjonalista zostało stworzone chyba tylko po to, żeby zawstydzić konkurencję. Po nic więcej.

Jeszcze raz spójrz na siebie… Chcesz dobrze tańczyć?. Jak nauczyć się dobrze tańczyć skoro jednak „profesjonaliści” już w reklamach mówią Ci, że nigdy ich nie dogonisz, ponieważ tylko ten kto ma medale. Ba medale to już za mało. Potrzebna jest jeszcze sława. Kto ma medale i sławę dopiero umie tańczyć, więc Ty nigdy się tego nie nauczysz – kłamstwa i brednie.

Taniec to sztuka! I wierz mi widziałem wielu początkujących tancerzy, którzy mnie zaskakiwali. Podchodziłem do nich i mówiłem: „O fajna ta figurka. Pokarzcie ją jeszcze raz.” Uprawiając sztukę można się zawsze uczyć i nawet ten najlepszy może się jeszcze czegoś dowiedzieć od początkujących tancerzy.

Dlaczego? Bo początkujący tancerze mają świeżość i od nowa mogą popatrzeć na stare i klepane figury.

Jak nauczyć się dobrze tańczyć? Ciągle się baw i rozwijaj. 😉

Jak nauczyć się dobrze tańczyć taniec sportowy

Jest tylko pewien szczegół… Do czego jest ci potrzebny taniec? Pytam, bo jest go kilka rodzajów. Od tańców solowych jak hip-hop, po sportowe i socialowe.

 • W tych ostatnich panuje pełna swoboda i jest tylko jedna zasada: tańcz tak, żeby Twojej partnerce/partnerowi tańczyło się z Tobą wygodnie – to najważniejsze w dobrym tańcu.
 • Tańce sportowe zostały dokładnie opisane. Jak nauczyć się dobrze tańczyć? Tak, żeby można to było później rzetelnie ocenić. Tutaj nie ma dowolności i powiem więcej… Każda dowolność może skończyć się dyskwalifikacją z konkursu. Nie wiem czy to jest jeszcze sztuka (wolę tańce socialowe jak salsa, bachata i disco), czy może przede wszystkim sport, ale tutaj będzie Ci potrzebny już instruktor ściśle związany z tańcem sportowym.

Pozdrawiam
Arek

🔥  tanczymy.pl

Ten post ma 2 komentarzy

Dodaj komentarz

Close Menu